Studio - Teatr Castingowy mplusm -  powstał w 2006 roku i od tej pory działa na terenie miasta Poznania.  Dobrane na drodze castingu zespoły realizują projekty teatralne - od klasyki po dramat współczesny przez widowiska teatralne, baśnie muzyczne czy koncerty.
Głównym założeniem teatru jest stworzenie szansy realizacji aktorskich pasji - osobom w tym kierunku uzdolnionym, niekoniecznie zawodowo związanych ze sceną.
Teatr gromadzi tych - którzy mają talent, siłę i energię... i chcą od życia czegoś więcej...
Teatr mplusm jako TEATR AMATORSKI jest projektem skierowanym do uczniów starszych klas liceum, studentów oraz tych, którzy już dawno „pokończyli szkoły” .
Działa na zasadach warsztatów teatralnych i edukacji kulturalnej.

Patronat nad teatrem sprawuje Fundacja Rozwoju Kultury i Sportu FORTUS.JAK DO NAS DOŁĄCZYĆ :
Kilka razy w roku ogłaszane są castingi do konkretnych projektów. Wówczas pojawiają się ogłoszenia na stronie internetowej. Casting może mieć formę indywidualnego przesłuchania lub scen  czy etiud aktorskich - o jego wyniku kandydaci są informowani drogą mailową lub telefoniczną.

 

SCENA MPLUSM – to scena młodzieży, otwarta na każdego w kim rodzi się pasja, marzenie i talent. Realizowane spektakle sięgają zarówno po klasykę literatury polskiej i obcej, jak i po dzieła współczesnych dramaturgów.
PROJEKTY SPECJALNE – to spektakle, koncerty, widowiska i inne projekty realizowane we współpracy z różnymi instytucjami.  Teatr mplusm współpracuje z Kołem Teatralnym Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. i. M. Karłowicza, realizuje koncerty charytatywne m.in.  koncerty walentynkowe, współdziała m.in. z Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu, Fundacją Mam Marzenie, Wspólnotą Arka w Poznaniu.
SCENA DZIECI – to spektakle dla dzieci małych i trochę większych. Realizowane z okazji Dnia Św. Mikołaja, Świąt Bożego Narodzenia czy Dnia Dziecka.
SCENA BABIARNIA – to amatorska scena dojrzała. Spektakle o współczesnych problemach widziane oczyma ludzi, którzy mają już swoje życie rodzinne i zawodowe, ale pozostała w nich chęć czynienia rzeczy niezwykłych.
SCENA MAŁA – scena warsztatów dla dzieci w wieku 10-15 lat.